#7 - перший знімальний день, репетиції, костюми, підготовка локацій до знімання

Ура!!!

У нас відбулося знімання перших сцен фільму «Дронині Мандрони». 

Підготовка

Через те, що в нас обмаль часу, період препродакшн та продакшн проходять у стислі строки.

В один день ми знімаємо, у наступний проводимо репетиції, в інший готуємо локації, костюми та реквізит, а ще через день розв’язуємо усілякі адміністративні питання.

Так, наприклад, зараз йде підготовка нашої основної локації – колишнього дитячого табору, що розташований неподалік від Лісопарку. Робочі приводять до ладу територію: фарбують лави, альтанки та спортивні снаряди, готують внутрішні приміщення. Адже все повинно бути яскравим та гарним.

Також триває праця над індивідуальними костюмами для кожного персонажа. Щось ми замовляємо, щось купуємо, щось шиємо. У створенні традиційних українських костюмів нам дуже допомогла майстерня КП «Дивокрай». Саме зараз вона займається пошиттям сучасних вишиванок для наших акторів.

Репетиції

Репетиції йдуть повним ходом. З юними та дорослими акторами ми репетирували майже цілий день. Читали сценарій, домовлялися про те, як вони будуть взаємодіяти один з одним у різних сценах, танцювали та співали.

Також зараз йдуть репетиції по хореографії. Хореограф театру дитячого танцю «Анжеліка» Віолета Волга ставить танці для акторів та для тих дітей, що будуть зніматися у танцювальних сценах.

Йде праця над записом пісень. Дорослі актори співають самостійно, а дітей озвучують юні професіонали з театру пісні «Експресія». Ті пісні, що знадобляться нам у першу чергу вже готові. Тож нам є що співати у дорозіJ.

Як ми знайшли ту саму локацію

Спочатку ми планували провести зйомки перших сцен у дворі нового будинку, що розташований на вулиці Клочківській. Але існувала одна проблема, яка нас доволі сильно турбувала.

Річ у тім, що у цьому комплексі дитячий майданчик та вхід до під’їзду знаходяться на досить великій відстані один від одного. Між ними розташувалась стоянка з безліччю машин. А попереду нового дому стоїть кремезна, стара сіра та доволі сумна споруда. Тож в нас не було  можливості знімати в усіх напрямках. Така незручність нас не сильно радувала.

І тут раптово. Буквально за пару днів до початку знімання, ми, проїжджаючи по проспекту «Любові Малої», побачили великий житловий комплекс. Новий, яскравий, зелений із гарним дитячим майданчиком у середині. Ідеально. Ми знайшли адміністрацію та Вікторія Попова дала свій дозвіл на проведення зйомок. Алілуя.

Вся наша команда та актори зібралися зранку у неділю біля житлового комплексу та були готові приступити до праці.

Тарілку розбили, шампанське (щоправда дитяче, бо фільм дитячий і в головних ролях у нас діти) випили та почали.

Перший знімальний день

Адміністрація комплексу зробила все від неї залежне, щоб полегшити нам життя. Під’їзд ретельно вимили, надали нам можливість під ’єднатися до мережі, щоб запитати обладнання, оповістили усіх місцевих жителів про зйомки та запросили їх взяти у них участь.

Усі спостерігали за нами з великою цікавістю, діти та дорослі бажали зніматися у масовці та самовіддано грали свої ролі дубль за дублем, як справжні актори.

Степан Кравець, який грає у фільмі Дроню, здивував своєю витривалістю та професіоналізмом. Він з честю витримав велику кількість дублів, щоразу викладаючись по повній.  

На питання чи сподобався йому процес знімання Стьопа відповів: «Це довше та важче, ніж я думав, але неймовірно цікаво».

Актори Олег Дідик та Маргарита Русіна, що грали батьків Дроні, із завідною майстерністю поєднували дорослу серйозність із тією драйвовою енергією, яку потребував від них жанр фільму. Суміш виявилася насправді вибуховою.

Великий захват в акторів викликала машина марки «Jaguar», яку для знімання епізоду нам надала компанія «Автограф М» та харківський салон «Jaguar».

Ось так пройшов перший день. Напружено, але круто.

А попереду нас чекають збори та подорож до Січеславської області, де пройдуть зйомки дуже цікавих та важливих сцен фільму. Знімальна група вже пакується та збирається від’їжджати, а основний акторський склад їде автобусом на наступний день.

Робота йде і, чесно кажучи, ми всі вже трохи стомилися. Але нічого, вдихнули видихнули, та вперед.

Далі буде.