#5 – дитячий кастинг

Ось і прийшов час розказати про те, як пройшов дитячий кастинг.

Як ви вже знаєте з попередніх продакшн-щоденників, основний акторський склад фільму «Дронині Мандрони» – це діти. Організація та проведення кастингу потребували від нашої команди та від маленьких акторів багато душевних сил, переживань та зусиль. Але це була дуже цікава пригода, яка подарувала нам усім новий досвід та знання.  

Ніколи до цього ми не займалися організацією кастингу такого масштабу. Для попередніх проектів ми запрошували юних акторів для знімання у фільмах та рекламних роликах. Проте їх роли були епізодичними, тож проводити такий серйозний дитячий кастинг не мало сенсу. Теперішня ситуація – це цілком новий рівень.  

Як ми розказували про кастинг

Для того, щоб якомога більше дітей змогли взяти участь у кастингу, нам було потрібно максимально поширити інформацію про нього. Тож ми запустили рекламу в Facebook та Instagram, видрукували та розклеїли плакати на вулицях міста, їздили по різних творчих гуртках і студіях, та знайомились їх керівниками колективів.  

Перший етап кастингу

Кастинг складався з двох етапів. Перший етап – це заповнення анкети у нас на сайті та створення відео-розповіді про себе. Усього на нашу поштову адресу надійшло 368 заявок.

Далі нам потрібно було вирішити, кого з цих 368 дітей ми запросимо на живе прослуховування, яке й було другим етапом кастингу.

Критеріїв відбору було декілька. По-перше, наша творча команда дивилася наскільки типаж юного актора підходив до ролі. По-друге, це режисерське та операторське бачення. Такі речі є доволі суб’єктивними, але вони ґрунтуються на професійному досвіді та інтуїції, до яких потрібно прислухатися.

Після загального голосування, яке тривало декілька днів, ми обрали 60 дітей, яких запросили на прослуховування. 4 червня результати першого етапу були опубліковані на сторінці проекту на нашому сайті.

Прослуховування

Прослуховування тривало 3 дні. На кожен день ми запрошували 20 дітей, яких розбили на невеличкі групи по 4 чоловіка на годину.

Разом з дітлахами прийшли їх батьки, а в деяких випадках і ціла група підтримки: родичі, друзі, керівники творчих гуртів. 

На прослуховуванні діти розповідали про себе, розказували українські верші та читали сценарій по ролям. Хочеться сказати, що ми були щире вражені рівнем підготовки дітей. Деякі з них вже мали акторський досвід, бо відвідували творчі гуртки та грали в театрі, інші взагалі ніколи в житті не тримали в руках сценарій і не виступали на сцені. 

Але всі вони, попри спеку, нервове напруження та хвилювання, показали себе, як справжні професіонали: не боялись камери, були щирими на емоції, не соромились глядацької аудиторії.

Результатами кастингу ми залишились дуже задоволені. Дякуємо усім, хто брав участь. 

Підсумки кастингу ми опублікуємо до 26 червня. На тих дітей, яких відберуть на головні ролі в фільмі, чекають вокальні та танцювальні репетиції, читання сценарію, та звісно ж, знімання.

Далі буде.